Уявіть ситуацію, що ви як водій разом зі своїм «залізним конем» потрапили в дорожньо-транспортну пригоду (далі – ДТП). І якщо при цьому, крім вашого автомобіля, пошкоджені ще інший транспорт чи є постраждалі люди, то без наведених нижче порад вам не обійтися.

Отже, в подібній ситуації необхідно діяти так:

Крок 1. Негайно зупинити транспортний засіб, після чого залишатися на місці пригоди, увімкнувши аварійну сигналізацію і встановивши знак аварійної зупинки.

Крок 2. Вжити можливих заходів для надання домедичної допомоги потерпілим, виклику швидкої допомоги.

У разі неможливості виконати вищевказані дії щодо домедичної допомоги / виклику швидкої – відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу і повернутися на місце пригоди.

Крок 3. Зателефонувати своєму адвокату і викликати його на місце пригоди.

Виклик адвоката буде гарантією того, що якщо ви впевнені у своїй невинуватості в тому, що трапилося, то його присутність в подальшому допоможе вам це довести. Оскільки, прибувши на місце пригоди, досвідчений адвокат може професійно проконтролювати правильність оформлення поліцейськими матеріалів (складення схеми, ДТП, протоколу, відібрання пояснень, виготовлення фотознімків і ін.). А в разі їх невірного оформлення, він вкаже поліцейським на виявлені ним недоліки. Крім того, адвокат вправі самостійно збирати докази вашої невинуватості. Тому, він може скласти власну альтернативну поліцейській схему ДТП, зробити необхідні фотознімки розташування пошкоджених автомобілів, слідів тощо. Також адвокат вправі відібрати пояснення у свідків та учасників ДТП, якщо вони на це погоджуються. Вищевказані дії по збору доказів адвокат може здійснювати в силу положень ст. 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Важливість залучення адвоката на такій первинній стадії пов’язана з тим, щоб не склалася ситуація, коли через помилку поліцейських під час оформлення первинних матеріалів про подію або дії третіх осіб вас в подальшому не зробили винуватцем відповідної ДТП.

Крок 4. Повідомити про ДТП поліцію, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських.

Крок 5. Вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об’їзд місця пригоди.

УВАГА! У випадку ДТП ви не повинні:

– переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;

– до проведення медичного огляду вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки);

– якщо хтось намагається перемістити сліди осипу скла чи інших частин автомобіля тощо, які є на дорозі після ДТП, звернути увагу на це поліцейських і інших присутніх, за можливості зафіксувати це на відео з допомогою мобільного телефона, відеореєстратора або ін.

Знайти адвокати у своєму місті, до якого можете звернутися по допомогу, ви можете з допомогою Єдиного реєстру адвокатів України (посилання: http://erau.unba.org.ua/ ) або звернутися по допомогу до будь-кого з адвокатів, які приймають участь в супроводі цього Порталу.

 

Автор допису: Микола Глотов

Advertisements